Dhanešvara prabhu yra Šrila A. C. BV Svamio Maharadžo Prabhupados atsidavęs mokinys. Jis keliauja po Europą, Rusiją, Indiją skaitydamas paskaitas. Jo pagrindinis uždavinys yra kurti ir padėti kurtis kaimo bendruomenėms, kurios gyvena pagal Bhagavat-Gitos dvasines tiesas. Dhanešvara taip pat rašo knygas. Viena iš jo knygų yra išleista ir lietuvių kalba tai „Dvasinė ekonomika“.

Dhanešvara prabhu 1972 metais baigė inžineriją Floridos universitete. Tais pačiais metais jis pradėjo skaityti Šrilos Prabhupados knygas, o 1974 metais jo mokiniu. Gyvendamas ISKCON'o kaimo bendruomenėje „Gita Nagari“ pradėjo gilintis į ekonomines problemas trukdančias įgyvendinti principą „paprastas gyvenimas - kilnus mąstymas“. Ieškodamas atsakymų į iškilusius klausimus 1978 metais pradėjo studijuoti ekonomiką ir pinigines sistemas. Keletą metų nuo 1986 jis buvo brokeris ir prekiavo vertybiniais popieriais. Taip jis iš esmės susipažino su finansų mechanizmu. Būtent tuo metu jis suvokė dvasinės ekonomikos mechanizmą.

Kaip jis pats sako: „1988-aisiais, daugiau kaip po dešimties mano darbo „Gita Nagaryje“ metų, aš pirmą kartą suvokiau, supratau „Dvasinės Ekonomikos“ koncepciją ir tai, kaip Bhagavad-Gitos principų taikymas praktikoje leis išvesti visą pasaulį iš melagingo savininkiškumo ir vartotojiškumo vergijos. Labai keista, tačiau kai kurie atsidavusieji, su kuriais aš pasidalinau šia idėja, iš jos paprasčiausiai pasijuokė ir buvo labai įdomu, kad daugelis neatsidavusiųjų, išgirdę apie tai, užsidegė ir prašė pranešti, kada galės paskaityti mano knygą“. 1992 metais buvo išleistas pirmas knygos „Dvasinė ekonomika“ leidimas. O 2008 metais knyga pasirodė ir lietuvių kalba.

Knygos elektroninę versiją galite parsisiųsti iš čia.

Norėdami įsigyti spausdintą knygą, kreipkitės šiuo elektroniniu paštu: giedriusvegele79@gmail.com

Įrašai

www.spiritual-economics.com (en)

http://www.gitagrad.org.ua/ (ru)

Dhanešvara prabhu el. p. gitagrad@gmail.com (rašyti angliškai)

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे
info@vedukeliu.lt
© 2018 VeduKeliu