Jo dieviška malonė Šrila A. C. Bhaktivedanta Svamis Maharadžas Prabhupada – asmenybė, paskleidusi Krišnos sąmonės judėjimą po visą vakarų pasaulį. Į vakarus skleisti Dievo sąmonės jis atvyko 1965 metais, tuo metu jam jau buvo 69 metai. Jis pamokslavo dar 12 metų. Per šį laikotarpį Harė Krišna judėjimas išplito po visą vakarų pasaulį, daugelyje pagrindinių Amerikos, Europos, Afrikos, Australijos ir Azijos miestų buvo pastatytos šventyklos.

Prabhupada gimė 1896 m. Kalkutoje, Indijoje. Jo tėvai buvo Viešpaties atsidavusieji garbinę Krišną. Jis nuo pat mažens jau pats garbino Šri Krišnos ir Šri Radhos dievybes. Savo dvasinį mokytoją, Šrila Bhaktisidhantą Sarasvatį Gosvamį jis sutiko Kalkutoje 1922 metais. Mokytojas jau tada jam sakė: „Tu esi išsilavinęs, jaunas žmogus. Kodėl tu nepamokslauji Viešpaties Čaitanjos Mahaprabhu žinios visame pasaulyje?“. Prabhupada pasišventė savo mokytojui bei Viešpačiui ir atsidavusiai pradėjo vykdyti savo misiją. Nors nuo tų žodžių iki jo atvykimo į vakarus praėjo dar daugelis metų - Prabhupada pamokslavo visam pasauliui.

Prabhupada  pradėjo spausdinti dvasinį žurnalą „Atgal pas Dievą“. Taip pat jis išvertė daug dvasinės literatūros į anglų kalbą. 1959 m. priėmė sanjasą iš Šrilos Kėšava Maharadžo. 1965 m. išvyko į Ameriką kur ir pradėjo savo pamokslavimą vakarams. 1966 metais kartu su keliais savo mokiniais oficialiai įkūrė Tarptautinę Krišnos Sąmonės bendriją (ISKCON). Šiuo metu pasaulyje yra įregistruota apie 1350 ISKCON centrų, išplatinta daugybė Šrilos Prabhupados knygų.

Įrašai

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे
info@vedukeliu.lt
© 2018 VeduKeliu