Santykių „mityba“

Įdėta 2014-04-01

Paruošta pagal Rami Blekt (Rami Bleckt) knygą „Likimas ir aš“. Paruošė Ramunė Mikšiūnaitė

Dauguma žmonių supranta kokie svarbūs yra santykiai su aplinkiniais, o ypač su artimaisiais, bet tik nedidelė dalis žino kaip juos reikia sukurti ir palaikyti. Pirmiausia svarbu suprasti, kad santykiai yra labai jautrūs: žodžiui, žvilgsniui, tuo labiau veiksmui. Žodžiu galima ir užmušti, ir išgelbėti.

Tikrieji santykiai prasideda, kai pradeda bendrauti sielos, juk kiekvienas iš mūsų trokšta santykių iš širdies. Jeigu Jūs išmoksite bendrauti su sutuoktiniu (-e), tėvais, draugais iš širdies, jie pradės labai vertinti santykius su Jumis. Jūsų gyvenimas prisipildys palaimos, o sėkmė taps Jūsų nuolatine palydove. Jūs niekada nesijausite vieniši, bėdoje Jums visada ateis kas nors į pagalbą, o džiaugsmas dalinantis dar labiau išaugs. Norėtumėte to? Rusų patarlė sako: „Neturėk šimto rublių – turėk šimtą draugų“. Tam reikia visame kame ir kiekviename matyti Dievą. Viskas kas mus supa – dieviška, o dieviška meilė sako: mylėti kiekvieną, kaip Viešpaties dalelytę. Tapti sau pakankama asmenybe, gerbiančią ir save, ir kitus, neturinčia nesveikų prisirišimų, suprantančia, kad visi santykiai šiame pasaulyje laikini. Tarnauti visiems nelaukiant atpildo, išmokti tai daryti nesavanaudiškai. Tuo pačiu, jei pastebite, kad žmogus egoistas, išnaudotojas ir Jūsų pagalba jam daro jį parazitu, tai Jūs atsisakote jam padėti išoriniame plane, bet viduje Jūs jį atjaučiate ir linkite meilės bei laimės. Galite už jį pasimelsti.

Kokiu būdu galima greitai save patikrinti – ar Jūs gebate kurti harmoningus santykius.

Variantas 1. Kaip Jūs elgiatės, kai Jums reikia paprašyti ko nors arba atsisakyti kam nors padėti, kai Jūs negalite to padaryti arba esate įsitikinę, kad tai niekam naudos neatneš? Ar ramiai Jūs prašote ir atsisakote padėti? Jeigu ne, tai reiškia, kad Jūs pilnas baimių ir „nesveikų“ stereotipų. Tai reiškia, kad Jūs aplink save auginate parazitus ir griaunate savo gyvenimą. Tokius žmones mažai kas gerbia ar myli, juos tiesiog išnaudoja.

Variantas 2. O kiek žmonių padarėte laimingais per pastarąją dieną, savaitę, mėnesį, metus ar apskritai per gyvenimą? Mūsų civilizacijoje visi susirūpinę, kaip jiems tapti turtingais, įžymiais, seksualiai ypač aktyviais ir gauti naudos, taip pat naudotis viskuo ir visur. O santykiai kuriami dėl „naudingos pažinties“, ar dėl to kiek pelno tai mums atneš.

Vienas vienuolis šeimyniniai porai pasakė tokius žodžius: „Prisiminkite, kad santykiuose reikia daugiau atiduoti, negu Jūs gaunate, nes priešingai gaunasi koncentracija į save - tai yra tai, kas greitai sugriauna bet kokius santykius. Taip pat reikia prisiminti, kad santykius reikia nuolat „pamaitinti“. Pavyzdžiui, jeigu Jūs norite būti sveikas, tai Jums reikia reguliariai sveikai maitintis, užsiimti fizine veikla ir t.t. Taip yra ir kitose gyvenimo srityse, taip pat ir santykiuose.

„Pamaitinti“ santykius galima tokiais būdais:

 1. Išpildyti savo pažadus.
 2. Prisiminti svarbias savo artimųjų,  giminių, draugų datas ir sveikinti juos.
 3. Kuo greičiau atsiprašyti, jei suklydote ar įžeidėtėte žmogų, net jei ne visiškai jaučiatės kalti.
 4. Sekite savo mimiką, kalbą, būkite nuoširdus ir geranoriškas, kalbėkite maloniu tonu.
 5. Jokiu būdų nereikškite pretenzijų, priešingai kuo daugiau dėkokite.
 6. Nuoširdžiai išklausykite kitą. Mokėkite išgirsti tai ką jis nori pasakyti. Maža to išmokite išgirsti kito nuomonę ir apie save, gal ne visada ir teigiamą.
 7. Dovanokite ir priimkite dovanas. Niekada neateikite į svečius ar susitikimą, kad ir be mažytės dovanos.
 8. Būkite atsidavęs santykiuose su savo artimaisiais.
 9. Niekada nekalbėkite negražiai kam nors už nugaros. Priešingai apginkite to žmogaus reputaciją, arba nutraukite tokį pokalbį, jei nepavyksta.

O svarbiausia mokykitės mylėti ir tarnauti besalygiškai, tai skaniausias medžio vaisius, tačiau ir sunkiausiai pasiekiamas.

Ajurveda sako yra du punktai, kurie pasako ar žmogus gyvenime tobulėja.

 1. Jis kasdien tampa vis laimingesnis ir laimingesnis.
 2. Jo santykiai su aplinkiniais gerėja.

Kurkite harmoningus santykius apremtus meilė ir būkite laimingi!

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे
info@vedukeliu.lt
© 2018 VeduKeliu