Vastu šastra patarimai, kaip įsirengti darbo ar studijų kambarį?

Įdėta 2015-03-22

Informaciją paruošė: R. K. Mikšiūnaitė

Kas yra Vastu šastra galite išsamiau pasiskaityti straipsnyje: „Vastu šastra patarimai. Nuo ko pradėti statyti namą ir kaip išsirinkti sklypą?“, o dabar pasigilinkime kaip įsirengti savo darbo ar studijų vietą.

Dažnai susiduriame su tuo, kad dirbant ar mokantis mums, o ir mūsų vaikams būna sunku susikaupti, nuo to nukenčia darbo kokybė, greitis. Dėmesio nesutelkimas turi įvairių priežasčių: nuovargis, miego trūkumas ir kitos. Taip pat labai stiprią įtaką mums daro aplinka kurioje mokomės ar dirbame. Žinodami tam tikrus vastu šastra principus galime sutvarkyti savo studijų ar darbo erdvę taip, kad veikla joje būtų efektyvi.

Studijų ar darbo kambarys – tai erdvė, kurioje semiamės žinių. Čia turėtų tvyroti ramybė, kad būtų lengva susikaupti. Neturėtų blaškyti pašaliniai garsai, tokie kaip tualeto nuleidimas, laiptų bildesys ar pan.  Todėl, pirmiausia svarbu išrinkti tam tinkamą kambarį. Jeigu šiame kambaryje bus ne tik mokomasi, bet ir pramogaujama ar miegama, vastu šastra pataria griežtai atskirti erdves ir niekada jų nemaišyti. Nevalgykite prie rašomojo stalo ir nestudijuokite ant pietų stalo ar lovoje kurioje miegate. Įpratus laikytis tokios disciplinos, automatiškai įėjus į studijų erdvę daug greičiau susikaupsite, jūsų neblaškys mintys apie maistą ar panašiai. O lovą paskyrus tik miegui ir poilsiui, toje erdvėje lengviau ir greičiau atsipalaiduosite.  Kiekviena veiklos zona spinduliuoja tam tikrą energiją, kiekviena jų turi savo atmintį. Įėję į tą erdvę automatiškai bus lengviau nusiteikti mokslui, darbui ar poilsiui. Erdvių atskyrimas labai naudingas ir padeda sėkmingiau ir efektyviau veikti.

Štai keli patarimai kaip įsirengti darbo ar studijų erdvę.

 • Tinkamiausia vieta darbo kambariui yra vakarinėje namo ar buto pusėje, bet ne pietvakarinis ar šiaurės vakarų kampas. Taip pat tinkama vieta yra šiaurės rytų kampas arba rytinė namo/buto pusė.
 • Sėdėti visada reikėtų atsisukus į rytus arba šiaurę.
 • Geriausia stalo forma yra stačiakampis arba kvadratas. Stenkitės išvengti tuščios sienos priešais darbo stalą. Visada palikite šiokį tokį tarpą tarp stalo ir sienos (mažiausiai 8-10 cm). Erdvė prieš stalą atveria protą ir leidžia gimti naujoms idėjoms. Neturėtume sėdėti ir priešais langą. Stabili siena už sėdinčiojo nugaros sukuria jam pasitikėjimo ir saugumo jausmą. Sėdint durys neturėtų būti už nugaros. Pasąmonėje tai sukuria netikrumo jausmą, sukelia abejones, nes sėdintysis nemato kas įeina į kambarį. Stalas neturėtų būti stiklinis, nes tai blaško dėmesį.
 • Knygų lentyna gali stovėti pietuose arba vakaruose, niekada nekabinkite jos virš rašomojo stalo.
 • Darbo kambaryje neturėtų būti tualeto, bet vonia gali būti.
 • Geriausiai tinkančios spalvos darbo kambariui yra šviesios ir lengvos, tinka dangaus mėlynumo, šviesiai žalia, kreminė, rusvi atspalviai, taip pat balta.
 • Darbo kambaryje arba darbo erdvėje gerai turėti sieninį laikrodį (geriau tokį kuris netiksi, nes tai blaško). Tinkama laikrodžiui vieta yra šiaurinė siena.
 • Kompiuteriui tinkama vieta yra stalo dešinėje arba šiaurės rytų kampe. Kai kompiuterio nenaudojate galite jį uždengti šviesiu arba baltu audeklu.
 • Stalinė lempa padeda susikaupti, jai tinkama vieta pietvakarinis stalo kampas arba kairė stalo pusė. Darbo kambario apšvietimas turėtų būti šviesus, blausias pritemdytas šviesas palikite miegamojo interjerui. Natūrali saulės šviesas suteikia motyvacijos ir energijos. Tinkamiausi rytinės saulės spinduliai, reikėtų vengti vakarų ir pietų saulės.
 • Deivė Sarasvati yra mokslo ir menų globėja, todėl savo studijų erdvėje galite pasikabinti jos atvaizdą, taip pat tinka paveiksliukas su Ganešo atvaizdu. Studijų erdvėje galite turėti piramidę, jis stimuliuoja įsiminimo procesą, harmonizuoja erdvę.
 • Svarbu darbo erdvėje palaikyti nuolatinę švarą ir tvarką. Įpraskite kiekvieną kartą prieš pradėdami darbą nusivalyti stalo paviršių. Neapkraukite stalo nereikalingais, nenaudojamais, su mokslu nesusijusiais daiktais. Kartą savaitėje išsivalykite stalčius, o kartą per dvi savaites padaryti generalinę tvarką. Iš karto išmeskite nereikalingus popierius, sugedusius arba nenaudojamus tušinukus ir pieštukus. Rašomojo stalo stalčiuose nelaikykite su darbu ar studijomis nesusijusių dalykų (kojinių, veidrodžių ar pan.).


Gerų studijų ir produktyvaus darbo!

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे
info@vedukeliu.lt
© 2018 VeduKeliu